Informacje dla osób przyjętych na studia stacjonarne I-go stopnia 2022/2023

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2022/2023

1 października 2022, godz. 14:30

Duża Aula Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowo przyjętych studentów.

Odbiór legitymacji studenckich oraz złożenie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy

W dniu 30 września 2022 r. (piątek) oraz 1 października 2022 r. (sobota) w godzinach 9:00-14:00, pokój 129 (I piętro - naprzeciwko Dziekanatu)

Legitymacje w tych dniach będą mogły odebrać tylko te osoby, które uiszczą opłatę (22 zł) najpóźniej do 25 września br. oraz złożą zaświadczenie lekarskie (jeżeli nie otrzymali Państwo kopii zaświadczenia od lekarza, proszę zrobić zdjęcie/kopię dla siebie).

Ślubowanie akademickie

Ślubowanie będzie dostępne w systemie USOSWeb od 1 października 2022 r. do 14 października 2022 r. osoby, które chcą być studentami Politechniki Warszawskiej muszą zaakceptować ślubowanie.

Dostęp do zespołu Forum dla Studentów MEL: https://tinyurl.com/ogloszeniadziekanatumeil

Zapisy na przedmioty

Na większość przedmiotów studenci zostali zapisani przez system, jedynie na WF należy zapisać się poprzez system USOS termin zostanie podany wkrótce przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Student ma obowiązek dokonać wyboru przedmiotu HES, którego dokonujemy uczestnicząc w pierwszych zajęciach. W systemie USOS każdy został zapisany na oba przedmioty, po pierwszych wykładach na podstawie list od Prowadzących jeden z przedmiotów zostanie usunięty.

Przedmiot humanistyczno-ekonomiczno-społeczny do wyboru:

1. Filozofia wobec problemów współczesności
  2. Problemy cywilizacji Zachodu

Plan zajęć:

Harmonogram i informacje dot. zapisów na Wychowanie Fizyczne

application/msword Wychowanie fizyczne_informacje (36,50 kB, 16/09/2022 13:20)

Szkolenie BHP

Grupy 1-10 szkolenie odbędzie się w dniach 3-16 października 2022 poprzez platformę MSTeams.

Grupy E1, E2, E3 szkolenie odbędzie się w dniach 17-23 października 2022 poprzez platformę MSTeams.

E-mail z informacjami o szkoleniu oraz zaproszeniem do zespołu od p. Elżbiety Zakrzewskiej zostanie rozesłany w pierwszym dniu szkolenia.

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku w semestrze 2022 odbędzie się w terminie 6-17 października.

Szkolenie dla studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa odbędzie się w dniach 14 -17 października br.

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Zaliczenia pojawią się w USOSweb w drugiej połowie listopada.

Studenci, którzy wykonali szkolenie biblioteczne w PW w poprzednich latach, mogą przepisać zaliczenie.

Prośby o przepisanie należy składać za pomocą formularza MS Forms [LINK].

W przypadku pytań prosimy o kontakt: ekurs.bg@pw.edu.pl

Podział na grupy

application/vnd.ms-excel 1 rok 2022_2023 (109,50 kB, 26/09/2022 15:33)

Legitymacja studencka

legitymacje studenckie zostaną wydrukowane dopiero po wniesieniu opłaty (22zł.). Opłatę należy uiścić na konto indywidualne z systemu USOS (proszę nie wpłacać na konto rekrutacyjne). Osoby z numerami X-…. legitymacja zostanie wydrukowana po uzupełnieniu brakujących dokumentów i wniesieniu opłaty.

Termin odbioru legitymacji będzie podany na stronie wydziałowej: https://www.meil.pw.edu.pl/MEiL/Informacje-dla-osob-przyjetych-na-studia-stacjonarne-I-go-stopnia-2022-2023

Zaświadczenia lekarskie - po zalogowaniu się do systemu rekrutacyjnego należy pobrać skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Zaświadczenia lekarskie będą przyjmowane w dniu 1 października 2022r. przy odbiorze legitymacji (prosimy nie składać ich wcześniej).

Wykaz przychodni wykonujących badania w ramach NFZ:

application/pdf Placówki medyczne (269,12 kB, 22/07/2022 11:04)

Wnioski o akademik należy składać poprzez stronę: https://sspw.pl/kwaterunek/

Rezygnacja z podjęcia studiów

Skan podania można przesłać na adres: dziekanat.meil@pw.edu.pl

application/msword rezygnacja (28,00 kB, 3/08/2022 11:15)

Więcej informacji wkrótce...