Zespół pojazdu autonomicznego Selfie z Koła Naukowego Robotyków na podium

Na finiszu projektu „Rozwój pojazdów przyszłości - samochodu autonomicznego w skali 1:10 oraz łazika marsjańskiego. Udział studentów w międzynarodowych zawodach robotycznych oraz konferencjach naukowych” zespół Koła Naukowego Robotyków wziął udział w międzynarodowych zawodach Carolo-Cup, na których zajął 1. miejsce w kategorii Basic.

Carolo Cup to międzynarodowy konkurs organizowany przez Politechnikę Braunschweig odbywający się corocznie od 2008 roku, skierowany do zespołów studenckich projektujących pojazdy autonomiczne w skali 1:10.

Koło Naukowe Robotyków startowało w Carolo-Cup po raz czwarty; w ubiegłym roku Zespół Selfie zajął 2. miejsce w kategorii przejazd z parkowaniem, 2. miejsce w kategorii przejazd z przeszkodami oraz 2. miejsce za prezentację koncepcji technicznych wykorzystanych w aucie.

Prezentacja zespołu oraz przejazd pojazdu Selfie:

Skład tegorocznego zespołu Selfie: Mateusz Grudzień, Mateusz Szczygielski, Marek Knosala, Piotr Mikuła, Michał Kiełczykowski, Paweł Kotiuk, Rafał Litka, Mateusz Marczuk, Kacper Mazur, Marta Adamczyk, Daniel Brauła i Tomasz Lis.

Wyjazd na zawody zrealizowano w ramach projektu – „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.