Oferta pracy w projekcie badawczym NCN SONATA 16

W związku z realizacją projektu finansowanego w ramach konkursu NCN SONATA 16 poszukiwana jest osoba do pracy w projekcie na stanowisku POST-DOC (adiunkt badawczy).

W związku z realizacją projektu pt.: [SENTENCE] Badania procesów parowego rozkładu metanu do wodoru w obecności zjawisk elektrochemicznych (The study of steam decomposition of methane to hydrogen in the presence of eletrochemical phenomena) finansowanego w ramach konkursu NCN SONATA 16 poszukiwana jest osoba do pracy w projekcie na stanowisku POST-DOC (adiunkt badawczy). Informacje dotyczące projektu oraz wymagania stawiane kandydatom zamieszczono poniżej.

Informacje o projekcie

• Kierownik projektu: dr inż. Łukasz Szabłowski
  • Źródło finansowania: Narodowe Centrum Nauki
  • Instytucja realizująca: Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej
  • Planowy okres realizacji projektu: 02.07.2021r. – 01.07.2024r.

Głównym celem projektu jest opracowanie nowatorskiego sposobu realizacji elektrochemicznej konwersji metanu do wodoru. Ze względu na specyfikę modus operandi MCFC i reformera, badania te powinny mieć interdyscyplinarny charakter, uwzględniając zjawiska elektrochemiczne, katalityczne, oraz wymiany masy, energii i ładunku elektrycznego. Celem projektu są badania procesów elektrochemicznej generacji pary wodnej podczas pracy ogniwa paliwowego, a następnie jej reakcja z metanem podczas rozkładu metanu do wodoru w reaktorze stanowiącym anodę ogniwa MCFC.

Nazwa Stanowiska: POST-DOC (adiunkt badawczy)

Wymagania:

• Stopień doktora w dyscyplinie naukowej inżynieria materiałowa (uzyskany w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie),
  • Udokumentowane doświadczenie naukowe (takie jak udział w projektach badawczych, publikacje, wystąpienia plakatowe lub ustne na konferencjach naukowych),
  • Indeks Hirscha na poziomie min. 2,
  • Mile widziane doświadczenie w wytwarzaniu, badaniu i modelowaniu materiałów dedykowanych do ogniw paliwowych MCFC,
  • Umiejętności personalne: silna motywacja do pracy naukowej, kreatywność, odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność i chęć do nauki,
  • Biegła znajomość języka angielskiego oraz polskiego.

Opis zadań:

• Modelowanie matematyczne procesów zachodzących na powierzchni katalizatora,
  • Nadzorowanie oraz udział w badaniach na stanowisku doświadczalnym,
  • Opracowanie dedykowanego węglanowego ogniwa paliwowego,
  • Analiza post-mortem aktywnych elementów reaktora do reformingu parowego,
  • Opracowanie modeli matematycznych elementów badanego systemu,
  • Walidacja modelu przy użyciu danych eksperymentalnych,
  • Analiza statystyczna danych eksperymentalnych,
  • Publikowanie wyników badań prowadzonych w ramach realizacji projektu,
  • Uczestnictwo w krajowych lub zagranicznych konferencjach naukowych,
  • Przygotowywanie raportów okresowych.

Typ konkursu NCN: SONATA – ST.

Termin składania ofert: 2 grudnia 2021r do godziny 23:59.

Forma składania ofert: e-mail.

Warunki zatrudnienia:

• Miejsce realizacji zadań badawczych: Instytut Techniki Cieplnej, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Politechnika Warszawska,
  • Przewidywany okres zatrudnienia: 24 miesiące,
  • Planowane rozpoczęcie zatrudnienia: styczeń 2022 r.
  • Wysokość pensji: ok. 7000,00 PLN/m-c brutto,
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę,
  • Finansowanie wyjazdów na konferencje naukowe w ramach projektu.

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: lukasz.szablowski@pw.edu.pl, temat wiadomości: SONATA - POST-DOC.

Wymagane dokumenty:

• Podanie skierowane do JM Rektora PW
  • Spis publikacji, wystąpień, nagród oraz wyróżnień,
  • List motywacyjny wraz z opisem kompetencji Kandydata w odniesieniu do wskazanych w konkursie wymagań,
  • Odpis dyplomu doktorskiego, lub inny dokument potwierdzający możliwość spełnienia warunku posiadania tytułu doktora na dzień rozpoczęcia pracy,
  • Życiorys (CV) zawierający informację o dotychczasowej działalności naukowej, o dotychczasowych osiągnięciach i wyróżnieniach oraz o zainteresowaniach naukowych.

W życiorysie należy umieścić następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

• Decyzja komisji będzie przedstawiona kandydatom za pomocą poczty elektronicznej do 3 grudnia 2021 r.
  • Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości i umieszczone na stronie internetowej Wydziału MEiL. Od decyzji Komisji nie przysługuje odwołanie.