Drugie miejsce zespółu Kola Naukowego Robotyków w konkursie o Nagrodę Szefa BBN

W piątek oraz sobotę w Krakowie odbyła się druga edycja Parady robotów oraz konkursu o Nagrodę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zespół Kola Naukowego Robotyków zajął drugie miejsce z projektem modularnej platformy mobilnej ZIPPER.

W konkursie o Nagrodę Szefa BBN najciekawsze pomysły na zaspokojenie potrzeb informacyjnych kluczowych przedsiębiorstw i instytucji z wykorzystaniem dronów, robotów i systemów fuzji informacji osób przedstawiło osiem zespołów akademickich. Były to: AERO Team ILK AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza; .JEDI – Politechnika Wrocławska; Koło Naukowe Robotyki – Politechnika Białostocka; Koło Naukowe Robotyków – Politechnika Warszawska; Koło Naukowe SKaNeR – Politechnika Łódzka. Koło Robotyki – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego; Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers – Politechnika Śląska; Studenckie Koło Automatyków SKALP – Politechnika Gdańska.

W części teoretycznej mogły one uzyskać od elektorów Komisji Konkursowej maksymalnie do 7 punktów. Natomiast w części praktycznej podczas pokazu na płycie dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny zespoły walczyły o dodatkowe 3 punkty.