Sto lat Politechniki Warszawskiej - konkursy

Wielkimi krokami nadchodzi niezwykle ważne wydarzenie dla warszawskiej uczelni technicznej – Stulecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, a wraz z nim konkursy.

Z tej okazji PW zaprasza do wspólnego udziału w obchodach tej uroczystości. Szereg wydarzeń, który jest przygotowywany przez Komitet Programowo-Organizacyjny, na którego czele stoi prof. Władysław Wieczorek - Prorektor ds. Studenckich, będzie trwał przez cały rok 2015. Ten wyjątkowy jubileusz zostanie zainaugurowany przez bal charytatywny. W ramach obchodów są planowane także liczne publikacje oraz wydarzenia kulturalne i naukowe.

Władze Uczelni wybrały logotyp nadchodzących uroczystości. Wybrane logo „symbolicznie i kompozycyjnie oddaje ducha uczelni, nawiązując do technicznych, innowacyjnych rozwiązań, jak i do szerzej rozumianej tradycji, czy to w sferze bezpośrednich, czy metaforycznych wizualnych skojarzeń”.

Na dobry początek Politechnika Warszawska zachęca do udziału w dwóch konkursach: na Hasło Promujące Stulecie oraz Medal Stulecia.

Udział w Konkursie na Hasło Promujące 100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 lat. Zadaniem uczestnika jest przygotowanie oryginalnego, krótkiego sloganu, który będzie promował Uroczystości.

Konkurs na Medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej jest skierowany do osób  fizycznych i podmiotów prawnych zajmujących się projektowaniem graficznym, wzornictwem przemysłowym lub studentów i absolwentów odpowiednich kierunków studiów. Projekt powinien przedstawiać 100-lecie myśli technicznej PW oraz charakteryzować się funkcjonalnością, oryginalnością i reprezentatywnością.

Szczegóły dotyczące zasad konkursów znajdują się na stronie www.pw.edu.pl.