MEiL Connect. Student-pracodawca. Safran Aircraft Engines Poland

Dotychczasowy "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" zamieniamy na "MEiL Connect. Student-pracodawca" i już dziś zapraszamy na spotkanie z firmą Safran Aircraft Engines Poland.

• 21 listopada 2023
  • 16:15-18:00
  • sala AK, ul. Nowowiejska 24 (Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej)

Podczas spotkania nasi goście opowiedzą między innymi o tym czym zajmuje się firma Safran w Polsce, a także jakie są źródła uszkodzeń w turbinach niskiego ciśnienia i w jaki sposób te uszkodzenia naprawiać.

Safran Aircraf Engines Poland z siedzibą w Sędziszowie Małopolskim jest wiodącym liderem na rynku przemysłu lotniczego oraz jedną z najprężniej rozwijających się firm z Doliny Lotniczej. W fabryce działającej od 2017 roku, w której pracuje ponad 300 pracowników, produkuje się łopatki turbin do silników LEAP-1A i LEAP-1B.

W 2023 roku wspólnie z francuskim oddziałem Safran Aircraft Engines utworzono w Rzeszowie Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym docelowo zostanie zatrudnionych ponad 250 inżynierów. W nowo powstałym biurze inżynierowie zajmować się będą różnymi typami symulacji, dotyczącymi komponentów całego silnika lotniczego.

Jak zawsze będzie nam miło gościć wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania - nasze wydarzenia pozostają otwarte. Zapisy trwają do 19 listopada do 18:00 https://tiny.pl/cl2wz

Safran_plakat