Inauguracja współpracy z Airbus Helicopters

W dniu 13 marca 2024 r. na naszym Wydziale zainaugurowaliśmy oficjalnie współpracę z firmą Airbus Helicopters Poland.

Wydarzeniu Airbus Helicopters Day towarzyszył cykl wykładów, jak również możliwość zapoznania się studentów z aktualną ofertą zatrudnienia w firmie. Prelekcje, prowadzone przez inżynierów z Airbus Helicopters, poświęcone były głównie procesowi projektowania układu napędowego oraz mechanice lotu.

Po wykładach technicznych Pan Johannes Plaum (Head of Research & Technology Programme, Airbus Helicopters, Germany) wygłosił wykład plenarny na temat przyszłości śmigłowców, podczas którego omówiono wyzwania i możliwości stojące przed branżą śmigłowców w nadchodzących latach.

Airbus Helicopters Day zakończyła ceremonia inauguracji współpracy pomiędzy Wydziałem a Airbus Helicopters Poland. Porozumienie to pozwoli na bliższą współpracę obu instytucji w obszarach takich jak badania, kształcenie i innowacje, a także organizację wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy o przemyśle śmigłowcowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia – studentom, pracownikom oraz oczywiście naszym gościom z Airbus Helicopters. Finalistom quizu wiedzy lotniczej gratulujemy imponującej wiedzy oraz ciekawych nagród.

airbushelicopters1
airbushelicopters2