Dlaczego warto studiować na MEiLu?

Koło Naukowe SAE AeroDesign na zawodach w USA

.

Społeczność akademicka. Wykładowcy naszego Wydziału to ludzie o dużym doświadczeniu zawodowym – nie tylko akademickim, ale także przemysłowym – zaangażowani w różnego rodzaju zaawansowane prace naukowo-badawcze. Jednocześnie, podobnie jak inni pracownicy, są oni nastawieni przyjaźnie do studentów i bardzo otwarci. Również studenci naszego Wydziału tworzą zgraną społeczność. Zjawisko „wyścigu szczurów” jest nam obce!

Program studiów. To może brzmieć banalnie, ale MEiL naprawdę oferuje kombinację ciekawych i unikalnych kierunków kształcenia. Jednocześnie studia są prowadzone w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii, w tym bardzo zaawansowanych systemów

Elastyczny system studiów. Student Wydziału MEiL w dużym stopniu sam decyduje o swoim programie studiów. Poza przedmiotami obowiązkowymi w planie znajdują się liczne przedmioty obieralne, które można dowolnie dobierać z puli zajęć prowadzonych przez Wydział, dopasowując je do indywidualnych zainteresowań i zdolności. Liczba takich przedmiotów nie jest limitowana – nie ograniczamy naszym studentom dostępu do wiedzy!

Koła naukowe. Na naszym Wydziale czynnie działa aż kilkanaście kół naukowych. Konstruują one m.in. dopracowane do perfekcji pod względem aerodynamiki pojazdy, które spalają tylko litr paliwa na kilkaset przejechanych kilometrów, budują doskonałe modele latające, które zdobywają czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach. Nasi studenci współtworzyli pierwszego polskiego satelitę studenckiego PW-sat. Na naszym wydziale każdy może znaleźć sposób na rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zdobycie dodatkowej wiedzy praktycznej, doskonale uzupełniającej program studiów.

Koło Naukowe SKAP na europejskich zawodach Shell  Eco-marathon

Koło Naukowe SKAP na europejskich zawodach Shell  Eco-marathon

.

Renoma. Wydział MEiL ma ugruntowaną, doskonałą opinię na rynku pracy. Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Wręcz normą jest, że odbierając dyplom ukończenia studiów, absolwent jest już zatrudniony i to w branży zgodnej z wyuczonym zawodem. Z nami nie musisz martwić się o swoją przyszłość!

Koło Naukowe Energetyków na wycieczce w elektrowni

.

Dodatki. Studentom naszego Wydziału oferujemy możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień zawodowych w trakcie studiów – za darmo lub za mocno obniżoną opłatą – co dodatkowo podnosi ich wartość na rynku pracy.

Programy wymiany zagranicznej. Wielu studentów naszego Wydziału wyjeżdża na semestralne lub roczne wymiany oraz staże zagraniczne, umożliwiające zdobycie dodatkowej wiedzy i kwalifikacji. Przedmioty zaliczone za granicą są uznawane za element normalnego toku studiów, tak więc wyjazd nie musi powodować opóźnienia w terminowym ukończeniu studiów!