Sukces Koła Naukowego Robotyków

Sukces Koła Naukowego Robotyków

Członkowie Koła brali udział w Bałtyckich Bitwach Robotów 2019

Zawodnicy z Koła Naukowego Robotyków jak co roku wzięli udział w Bałtyckich Bitwach Robotów 2019 w Gdańsku. Tym razem znad morza przywieźli do Warszawy cztery nagrody.

  • 1 miejsce w kategorii LineFollower Standard, robot Cukiereczek, Mateusz Mróz
  • 2 miejsce w kategorii MiniSumo, robot Wisienka, Kornelia Łukojć
  • 2 miejsce w kategorii LineFollower Standard, robot Candy, Mateusz Mróz
  • 2 miejsce w kategorii LineFollower TRIO, robot Cukiereczek, Mateusz Mróz

Tradycyjnie Mateusz Mróz, ze swoimi dwoma robotami Cukiereczek i Candy, zajął dwa najlepsze miejsca w kategorii robota typu LineFollower bez turbiny (czyli podążaj za czarną linią jak szybko potrafisz). Nowością na zawodach była konkurencja LineFollower TRIO: składała się ona z trzech mini-konkurencji, podczas której zawodnicy zbierali punkty do klasyfikacji ogólnej. W pierwszej, klasycznej, robot Cukiereczek uplasował się na trzeciej pozycji. Wyprzedziły go jedynie dwa roboty z turbiną (czyli roboty normalnie startujące w osobnej konkurencji LineFollower Turbo, które osiągają znacznie większe prędkości niż te bez turbiny jak Candy czy Cukiereczek). Druga z mini-konkurencji to LineFollower 3D – roboty wspinały się po trójwymiarowym torze, a Cukiereczek znowu uplasował się na 3 pozycji (rok temu w osobnej konkurencji LineFollower 3D ten sam robot również zajął 3 miejsce). Ostatnia, koronna konkurencja, to LineFollower Enhanced – czyli roboty zwinnie muszą przemierzać tor z utrudnieniami takimi jak przerywana linia czy cegła na trasie. Tutaj Cukiereczek uplasował się na 1 pozycji, co ostatecznie pozwoliło mu na zajęcie 2 miejsca w kategorii LineFollower TRIO.

BBR2019 (2)
BBR2019 (4)

W kategorii MiniSumo, robot Wisienka i Kornelia Łukojć musieli stoczyć wiele walk, by ostatecznie zająć świetną, drugą pozycję. Ta kategoria polega na walce robotami o wymiarach 100mm na 100mm na nieograniczoną wysokość i masie 500g, których celem jest zepchniecie przeciwnika z ringu (tak jak zawodnicy sumo). W tej kategorii wystartowało 19 robotów, a finałowa walka przyniosła wiele emocji. Poziom był wyrównany, chodź wiele osób już od początku typowało naszą zawodniczkę do walk o najwyższe lokaty. Pierwszy występ w kategorii MiniSumo zapisał podczas zawodów na swoim koncie robot ANTek (Maksymilian Cebula).

BBR2019 (1)
BBR2019 (3)

Gratulujemy sukcesów zawodnikom z Koła Naukowego Robotyków. Cieszymy się, że tak reprezentują nas na zawodach rangi międzynarodowej. Trzymamy kciuki za ich start na zawodach Eastrobo 2019 w Białymstoku, które już w najbliższy weekend.