Ogłoszenia

Informujemy, że ogłoszenia dziekanatu, ogłoszenia zewnętrzne (w tym oferty pracy zewnętrzne kierowane do naszych studentów) od października 2022 r. zostają przeniesione na platformę MS Teams do zespołu "Forum dla studentów MEiL".

Link do zespołu: https://tinyurl.com/ogloszeniadziekanatumeil

Wydarzenia

Airbus Helicopters

13 marca na naszym Wydziale zainaugurujemy współpracę z firmą Airbus Helicopters.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Quanta Energy SA

Na pierwsze w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 roku spotkanie z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca zaprosiliśmy firmę Quanta Energy SA.

MEiL Connect. Student -pracodawca. ORLEN Synthos Green Energy

Na pierwsze w 2024 roku spotkanie z cyklu MEiL Connect. Student -pracodawca zaprosiliśmy firmę ORLEN Synthos Green Energy

MEiL Connect. Student - pracodawca. BorgWarner Poland

Jeśli kręci Was motoryzacja i chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat turbodoładowania, koniecznie wpadnijcie na styczniowy MEiL Connect. Student – pracodawca.

Symkom

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką symulacji komputerowych i analiz numerycznych do udziału w wydarzeniu, które organizujemy wspólnie z ekspertami firmy Symkom.

Framatome

W dniach 27 listopada - 1 grudnia będziemy gościć w Instytucie Techniki Cieplnej przedstawicieli firmy Framatome, którzy przygotowali dla studentów i pracowników wykład o energetyce jądrowej "BASICS EPR TEHNOLOGY OVERVIEW".

MEiL Connect. Student - pracodawca. Spotkanie z Instytutem Lotnictwa

Jeśli ciekawi Was z czego i jak zbudowany jest silnik lotniczy, koniecznie wpadnijcie na kolejny MEiL Connect. Student - pracodawca, podczas którego gościć będziemy inżynierów z Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa.

MEiL Connect. Student Pracodawca. Spotkanie z firmą Airbus

W dniu 16 listopada 2023r. w sali 105 ITC o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między Wydziałem MEiL a firmą Airbus.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Firma INNIO

Zapraszamy na spotkanie z ekspertami firmy INNIO, którzy przybliżą tematykę zastosowania wodoru i paliw alternatywnych w energetyce rozproszonej.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Safran Aircraft Engines Poland

Dotychczasowy "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" zamieniamy na "MEiL Connect. Student-pracodawca" i już dziś zapraszamy na spotkanie z firmą Safran Aircraft Engines Poland.

 

Ogłoszenia wydziałowe

Sukcesy sportowe studentów Wydziału

Ostatnie dni obfitowały w głośne sukcesy sportowe naszych studentów.

Współpraca z Zespołem Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

W dniu 23 lutego 2024 r. podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie Jeziornie.

Sukcesy naukowców MEiL w konkursie Young II PW IDUB

Wśród 55 naukowców Politechniki Warszawskiej, którzy otrzymali finansowanie w ramach konkursu Young II PW, czworo pochodzi z naszego Wydziału.

Nagroda ministra nauki dla prof. dr hab. inż. Jarosława Milewskiego

Podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Nauki Polskiej minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego.

Współpraca z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych

W dniu 22 lutego 2024 r. oficjalnie przypieczętowaliśmy współpracę z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych.

Tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dla Prodziekana Artura Rusowicza

Z nieukrywaną radością informujemy, że Prodziekan ds. ogólnych i nauki naszego Wydziału - dr hab. inż. Artur Rusowicz, postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dnia 2 lutego 2024 został profesorem nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Wyniki wyborów do władz i ciał kolegialnych PW

W dniach od 10 do 12 stycznia oraz od 18 do 19 stycznia na naszym wydziale odbyły się wybory do władz i ciał kolegialnych Politechniki Warszawskiej. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP

Spotkanie poświęcone było tematyce lokalnych ciepłowni w małych miastach w kontekście zabezpieczenia strategicznych interesów mieszkańców.

Prof. Robert Głębocki i dr inż. Łukasz Mężyk ekspertami w Polskiej Akademii Nauk

Z przyjemnością informujemy, że nasi pracownicy - dr hab. inż. Robert Głębocki, prof. uczelni oraz dr inż. Łukasz Mężyk, zostali niedawno powołani na ekspertów w Sekcji ds. Kosmicznych Systemów Wynoszenia Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.

Studia podyplomowe "Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie"

Już od semestru letniego roku akademickiego 2023/2024 rozpoczynamy na Wydziale całkiem nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie".