Ogłoszenia wydziałowe

Wspomnienie o doktorze Jerzym Gąsiorowskim

Wspomnienie o doktorze Jerzym Gąsiorowskim

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 września 2023 roku w wieku 85 lat zmarł dr inż. Jerzy Gąsiorowski - absolwent naszego Wydziału, pracownik naukowy Instytutu Techniki Cieplnej.

Wyniku konkursu na pracę inżynierską

W pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę inżynierską z zakresu działalności GE Power Sp. z o.o., Engineering Innovation Center obronioną na naszym Wydziale, komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: inż. Michała Milczarskiego oraz inż. Dominika Santarka.

27. Festiwal Nauki w Warszawie

27. Festiwal Nauki w Warszawie

A jak aerodynamika, P jak prędkości, R jak roboty, S jak symulatory – to między innymi o tych zagadnieniach chcielibyśmy opowiedzieć słuchaczom 27. edycji Festiwalu Nauki w dniach 15-29 września 2023 r.

Ś.P. Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Ś.P. Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 sierpnia 2023 roku zmarł Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.

Women's Energy in Transition - Polish Edition

Women's Energy in Transition - Polish Edition

Zapraszamy do udziału w II edycji programu Women's Energy in Transition - Polish Edition, dla studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, w którym nagradzane są najlepsze prace dyplomowe dotyczące zagadnienia transformacji energetycznej.

Delegacja firmy Boeing

12 lipca gościliśmy na Wydziale ośmioosobową delegację firmy Boeing, na czele z wiceprezydentem koncernu Panem Stevem Chisholmem.

Summer Schools

W dniach 19-30 czerwca odbyła się druga edycja Summer Schools - Aeronautical Engineering organizowana przez Wydział MEiL

AeroDay 2023

AeroDay 2023

Za nami AeroDay - pierwsze tak duże i intensywne spotkanie z przedstawicielami branży lotniczej, które zorganizowaliśmy na naszym Wydziale.

MEiL kolejny rok na podium w rankingu kierunków studiów miesięcznika Perspektywy

MEiL kolejny rok na podium w rankingu kierunków studiów miesięcznika Perspektywy

Wyniki najnowszego rankingu kierunków technicznych, które prowadzone są na naszym Wydziale.

Studia podyplomowe na Wydziale MEiL

Studia podyplomowe na Wydziale MEiL

Już pod koniec tego roku rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na naszym Wydziale - niektóre organizujemy od wielu lat, inne powróciły z nową ciekawszą ofertą. Zapisy już trwają!

Wizyta delegacji rządowej w Ośrodku Badań Lotniczych i Kosmicznych PW w Przasnyszu

Wizytę w OBLotu złożyła delegacja, której przewodniczył Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Rafał Romanowski, oraz wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Pan Łukasz Gałczyński. Towarzyszyli im przedstawiciele lokalnego samorządu, w tym starosta przasnyski, Pan Krzysztof Bieńkowski.

NCN Sonata - Czułość Motyla

W ostatniej turze grantów NCN Sonata, do finansowania skierowany został projekt dr Łukasza Łaniewskiego-Wołłk, pod tytułem Czułość Motyla.

Budowa symulatora Boeing B737 MAX stała się faktem

Informujemy, że w ubiegłym tygodniu Dziekan Wydziału, w obecności przedstawicieli firmy Boeing podpisał z wykonawcą - firmą 4FLY Sp. z o.o. (SimON Solution) umowę na budowę symulatora samolotu Boeing B737 MAX.

GE Power - konkurs na pracę inżynierską

Z radością komunikujemy nową na naszym Wydziale inicjatywę, którą podjęliśmy dzięki współpracy z firmą GE Power.

Drzwi Otwarte

Dziękujemy, że zdecydowaliście się spędzić Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej właśnie z nami.

Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

W dniach 15-18 maja br. odbyła się XI. Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej, której współorganizatorem był nasz wydział.

Studencki Nobel

Wśród tegorocznych finalistek konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki techniczne jest inż. Julia Wilk - studentka studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka na naszym Wydziale.

Noc Muzeów na Wydziale MEiL

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów pokazaliśmy Wam naszą kolekcję silników odrzutowych i spalinowych, a koła naukowe: SAE AeroDesign Warszawa, Studenckie Koło Astronautyczne oraz Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej zaprezentowały projekty studenckie.

Piątek z pracodawcą

[UWAGA: SPOTKANIE ODWOŁANE] Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Piątek z pracodawcą", na którym gościć będziemy firmę Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal

Wyjazdy studyjne w obszarze energetyki jądrowej.

W kwietniu, na zaproszenie francuskiej firmy Framatome oraz koreańskiej uczelni Kings - Kepco International Nuclear Graduate School, delegacja naszych pracowników wzięła udział w 2 wyjazdach studyjnych związanych z kształceniem oraz badaniami naukowymi w obszarze energetyki jądrowej.