Ogłoszenia wydziałowe

Zakończenie projektu

Dobiegł końca realizowany na naszym wydziale projekt pt. "Badanie wielkoskalowych struktur w turbulentnym wirowym przepływie von Kármána z przegrodami", który realizowany był przez zespół pod kierownictwem dr inż. Pawła Baja.

Zespół OBLot na XI edycji Droniady

W dniach 3-9 czerwca 2024 roku w Chorzowie na terenie Parku Śląskiego odbyła się Droniada GZM 2024.

Wydział MEiL na Pikniku naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W dniu 15 czerwca odbyła się 27. edycja Pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – jak co roku Wydział wziął w nim udział jako wystawca.

Wyróżnienie dla prof. Zdobysława Goraja

W dniu 6 czerwca 2024, w Rzymie, Prof. Zdobysław Goraj otrzymał nagrodę "The Distinguished Service Award".

Akredytacja EUR-ACE Label dla kierunku Robotyka i automatyka

Z radością informujemy, że kierunek Robotyka i automatyka prowadzony na naszym Wydziale otrzymał prestiżową akredytację EUR-ACE® Label KAUT nadawaną przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych.

Uroczyste otwarcie północnej części OBLot

We wtorek 28 maja 2024 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych (OBLot) w części przeznaczonej dla lotnictwa załogowego.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów na studia na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, które odbędą się już w najbliższą sobotę.

IX spotkanie Grupy Roboczej ds. Integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem

W dniach 23-24 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie się IX spotkanie Grupy Roboczej ds. Integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS). Współorganizatorami tego wydarzenia będą Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Wydział MEiL.

Prof. Artur Rusowicz Dziekanem Wydzialu MEiL na kadencję 2024-2028

Informujemy o decyzji Rektora Politechniki Warszawskiej.

Development Trends in Space Propulsion Systems

W imieniu dr inż. Pawła Stężyckiego, Dyrektora Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa oraz prof. dr hab. inż. Janusza Frączka, Dziekana Wydziału MEiL serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w trzynastej międzynarodowej konferencji "Development Trends in Space Propulsion Systems".

Profesor Piotr Wolański. Człowiek i dzieło

W dniu 9 maja 2024 r. w Muzeum Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy "Profesor Piotr Wolański. Człowiek i dzieło".

Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum

Z inicjatywy Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), w dniach od 23 do 25 kwietnia 2024 r. w Seulu odbyło się Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum. Częścią zaproszonej polskiej delegacji, która liczyła 6 naukowców specjalizujących się w efektywności energetycznej oraz reprezentacji NCBiR, był dr hab. inż. Piotra Łapka, prof. uczelni z naszego Wydziału.

Wystawa poświęcona pamięci Profesora Piotra Wolańskiego

W imieniu Muzeum Politechniki Warszawskiej oraz społeczności Wydziału MEiL serdecznie zachęcamy do udziału w wernisażu wystawy poświęconej pamięci Profesora Piotra Wolańskiego.

OBLot na targach AERO Friedrichshafen

Związany z naszym Wydziałem Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych (OBLot) Politechniki Warszawskiej (lotnisko Przasnysz) był z jednym wystawców na targach AERO Friedrichshafen - jednych z największych i najważniejszych międzynarodowych targach lekkiego lotnictwa (General Aviation) na świecie.

Uroczystość otwarcia symulatora samolotu Boeing 737 MAX

Bez wahania możemy przekazać, że ten dzień przejdzie niewątpliwie do historii Wydziału. To właśnie 16 kwietnia 2024 roku wspólnie z Ambasadorem Stanów Zjednoczonych Panem Markiem Brzezinskim, przedstawicielami firmy Boeing oraz w obecności Prorektora Politechniki Warszawskiej ds. Rozwoju – Profesora Adama Woźniaka oficjalne zaprezentowaliśmy symulator lotu samolotu Boeing 737 MAX.

Stypendia ministra nauki

Wśród 386 stypendystów ministra nauki dwójka studiuje na naszym Wydziale.

Wizyta Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w OBLot

W czwartek 14 marca 2024 Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik złożył wizytę w Ośrodku Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej (OBLot).

Studentka inż. Agnieszka Gierz finalistką konkursu Women's Energy in Transition - Polish Edition

W dniu 15 marca 2024 r. przedstawiciele naszego Wydziału wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród II edycji programu Women's Energy in Trasition - Polish Edition. Nagroda ta przyznawana jest od 2022 r. studentkom i absolwentkom kierunków związanych z energetyką za najlepsze prace dyplomowe poświęcone zagadnieniu transformacji energetycznej.

Inauguracja współpracy z Airbus Helicopters

W dniu 13 marca 2024 r. na naszym Wydziale zainaugurowaliśmy oficjalnie współpracę z firmą Airbus Helicopters Poland.

Politechnika Warszawska podpisała nowe porozumienie o współpracy w zakresie BSP

Politechnika Warszawska zawarła porozumienie ze spółką Alioth Logistics o współpracy w zakresie realizowania projektów badawczo-rozwojowych, w szczególności związanych z domeną Bezzałogowych Systemów Powietrznych.