Ogłoszenia wydziałowe

Sukcesy naukowców MEiL w konkursie Young II PW IDUB

Wśród 55 naukowców Politechniki Warszawskiej, którzy otrzymali finansowanie w ramach konkursu Young II PW, czworo pochodzi z naszego Wydziału.

Nagroda ministra nauki dla prof. dr hab. inż. Jarosława Milewskiego

Podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Nauki Polskiej minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego.

Współpraca z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych

W dniu 22 lutego 2024 r. oficjalnie przypieczętowaliśmy współpracę z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych.

Tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dla Prodziekana Artura Rusowicza

Z nieukrywaną radością informujemy, że Prodziekan ds. ogólnych i nauki naszego Wydziału - dr hab. inż. Artur Rusowicz, postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dnia 2 lutego 2024 został profesorem nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Wyniki wyborów do władz i ciał kolegialnych PW

W dniach od 10 do 12 stycznia oraz od 18 do 19 stycznia na naszym wydziale odbyły się wybory do władz i ciał kolegialnych Politechniki Warszawskiej. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP

Spotkanie poświęcone było tematyce lokalnych ciepłowni w małych miastach w kontekście zabezpieczenia strategicznych interesów mieszkańców.

Prof. Robert Głębocki i dr inż. Łukasz Mężyk ekspertami w Polskiej Akademii Nauk

Z przyjemnością informujemy, że nasi pracownicy - dr hab. inż. Robert Głębocki, prof. uczelni oraz dr inż. Łukasz Mężyk, zostali niedawno powołani na ekspertów w Sekcji ds. Kosmicznych Systemów Wynoszenia Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.

Studia podyplomowe "Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie"

Już od semestru letniego roku akademickiego 2023/2024 rozpoczynamy na Wydziale całkiem nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie".

Szkolenie dla Państwowej Agencji Atomistyki

W grudniu nasi pracownicy, na co dzień zaangażowani w kształcenie i badania naukowe z zakresu energetyki jądrowej, przeprowadzili kolejne już - tygodniowe szkolenie na zlecenie Państwowej Agencji Atomistyki.

Wybory do władz i ciał kolegialnych PW

W dniach od 10 do 12 stycznia oraz od 18 do 23 stycznia, na naszym wydziale odbędą się wybory do władz i ciał kolegialnych Politechniki Warszawskiej. Kandydatów do Senatu PW można zgłaszać do 9 stycznia. Kandydatów do innych ciał kolegialnych można zgłaszać do 16 stycznia.

Nagroda w konkursie Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych

Nasz student - Adrian Lipkowski zdobył główną nagrodę w 7. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Choinka zasilana wodorem

Najlepsze życzenia noworoczne i świąteczne od zespołu Technologii Wodorowych Politechniki Warszawskiej!

Nowy robot w zasobach Wydziału

W ostatnim czasie zasoby wydziałowego Laboratorium robotyki mobilnej wzbogaciły się o czteronożnego robota kroczącego Spot znanej firmy Boston Dynamics. Maszyna ta ma duże możliwości ruchowe i może być wykorzystywana do prac badawczych. 

Rozwój edukacji lotniczej i kosmicznej: kroki Politechniki Warszawskiej

Jednym z kierunków kształcenia na Wydziale MEiL, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia jest Lotnictwo i kosmonautyka oraz anglojęzyczny odpowiednik - Aerospace Engineering.

Sukcesy naukowców Wydziału MEiL w konkursie Best Paper IDUB

Wśród 80 nagrodzonych w konkursie Best Paper publikacji, znalazło się 5 autorstwa lub współautorstwa naukowców naszego Wydziału:

Jubileusz 90. urodzin Profesora Jerzego Lewitowicza

W trakcie ostatniego posiedzenia Rady Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, naszym honorowym gościem był Profesor Jerzy Lewitowicz - wybitny naukowiec i wieloletni kierownik Zakładu Samolotów i Śmigłowców na naszym Wydziale.

Research and Development in Power Engineering

W dniach 28 listopada – 1 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyła się XVI edycja konferencji Research and Development in Power Engineering. Organizatorem wydarzenia był, jak co dwa lata, Instytut Techniki Cieplnej Wydziału MEiL, a także Instytut Badań Stosowanych PW oraz Komitety Polskiej Akademii Nauk: Termodynamiki i Spalania oraz Problemów Energetyki.

Sukces studentów Wydziału w Programie Talenty Jutra

W dniach 27-28 listopada dwójka naszych studentów: Julia Wilk i Bartosz Dąbrowski uczestniczyli w finale drugiej edycji programu TalentyJutra, organizowanego przez Fundację Empiria i Wiedza.

Sukces pracownika Wydziału w konkursie Lider XIV

Wśród 41 naukowców nagrodzonych w XIV edycji konkursu Lider jest pracownik Wydziału – mgr inż. Olaf Dybiński.

XV edycja plebiscytu Złotej Kredy

W plebiscycie Złotej Kredy studentki i studenci Politechniki Warszawskiej wybrali najlepszych ich zdaniem nauczycieli prowadzących wykłady, ćwiczenia, laboratoria, projekty, warsztaty lub seminaria, a także prowadzących zajęcia w języku angielskim.