Ogłoszenia wydziałowe

Piątek z pracodawcą - Agencja Wywiadu

Zapraszamy studentów i absolwentów na trzecie w tym roku akademickim spotkanie on-line z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy przedstawicieli Agencji Wywiadu - polskiej służby specjalnej odpowiedzialnej za wywiad zagraniczny.

Naukowcy z PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020

57 osób z Politechniki Warszawskiej znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Spotkanie z delegacją firmy Westinghouse Electric Company

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z delegacją firmy Westinghouse Electric Company (Westinghouse Nuclear) i wykład "Evolution of US civil light water nuclear technology and the development of passive plants".

Piątki z pracodawcą - BCG Platinion

Zapraszamy na drugie w tym roku akademickim spotkanie on-line z cyklu "Piątki z pracodawcą", na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy konsultingowej BCG Platinion, 3 grudnia 2021 r. godz. 10:00-11:00.

Stypendium naukowe imienia Justyny Moniuszko

Termin nadsyłania zgłoszeń do stypendium został przedłużony do 14.11.2021 r.

Zakończenie studiów podwójnego dyplomowania na Politechnice Kijowskiej

W dniu 12 października 2021 w Kijowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów studentom, którzy ukończyli studia magisterskie podwójnego dyplomowania "Energetyka Nowej Generacji" finansowane ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. 

Złota Kreda

23 października 2021 r. poznaliśmy laureatów konkursu Złota Kreda.

Piątki z pracodawcą - Transition Technologies S.A.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie on-line z cyklu "Piątki z pracodawcą", na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Transition Technologies S.A. - lidera rozwiązań IT na rynku energii, gazu oraz w sektorze public.

Szkolenia branżowe

W dniu 05.10.2021r. uruchomiliśmy rekrutację na szkolenia branżowe dla studentów naszego Wydziału.

MEiL na targach MSPO 2021

MEL zaprezentował samoloty bezzałogowe i silniki rakietowe. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Wyniki konkursu Best Paper

Wśród 44 nagrodzonych publikacji w konkursie Best Paper, znalazło się aż 10 opublikowanych z udziałem pracowników i doktorantów naszego Wydziału.

Wyróżnienie na targach INTARG 2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki nagrodziło nas na targach wynalazczości i innowacyjności INTARG 2021. Nagrodę przyznano za rozwiązania technologiczne systemów stabilizacji trajektorii wirującego pocisku rakietowego przedstawione w 2020 r.

Obóz przelotowy "Przasnyskie Obloty"

Koło Naukowe Lotników Politechniki Warszawskiej w dniach 24 - 31.07 2021 organizuje na lotnisku w Przasnyszu obóz przelotowy w formie zawodów.

Stypendia dla trzech wybitnych młodych naukowców Wydziału

W dniu 23 czerwca 2021 r. Minister Edukacji i Nauki wręczył nagrody wybitnym polskim naukowcom.

Nasze kierunki studiów zwyciężają w rankingu Perspektyw 2021

W tegorocznej edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw 2021 dwa prowadzone na naszym Wydziale kierunki: Energetyka oraz Lotnictwo i Kosmonautyka znalazły się na I. miejscu klasyfikacji kierunków technicznych.

Plebiscyt Złotej Kredy

Jak co roku przeprowadzamy plebiscyt Złotej Kredy. Nadszedł czas, aby wybrać najlepszych prowadzących na naszym Wydziale.

Postęp prac budowy laboratorium OBLot w Przasnyszu

Cieszymy się, że możemy podzielić się dobrą informacją - prace budowlane laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych na terenie lądowiska Politechniki Warszawskiej w Sierakowie przebiegają zgodnie z planem.

Nagrody Dziekana dla Studentów

W dniu 9.06.2021 odbyła się uroczystość rozdania dyplomów nagrodzonym i wyróżnionym przez Dziekana studentom za semestr zimowy 2020.

Piątki z pracodawcą - BCG Platinion

11 czerwca 2021 r. odbędzie się dziewiąte i ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy BCG Platinion.

Trzech naukowców MEiL z dofinansowaniem NCN

W ramach ogłoszonego we wrześniu 2020 r. konkursu SONATA 16, do finansowania skierowano 3 projekty z naszego Wydziału.