Ogłoszenia wydziałowe

AeroDay

Wielkimi krokami nadchodzi jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - AeroDay na Wydziale MEiL 2023.

Drzwi Otwarte 2023

Już 20 maja (w sobotę) po raz kolejny otwieramy nasze wydziałowe drzwi.

"Piątek z pracodawcą" wyjątkowo w środę - Airbus Helicopters Polska

Zapraszamy Was na spotkanie z przedstawicielami firmy Airbus Helicopters Polska, podczas którego dowiecie się czym dokładnie zajmuje się Airbus Helicopters Polska, a także będziecie mieć okazję wziąć udział w wykładzie Pana Tomasza Krysińskiego - Vice President Research and Innovation at Airbus Helicopters pt. "The future of rotorcraft".

Fenomenalne SAE AeroDesign Warszawa i tym razem na podium!

Teksańska pogoda, świetne umiejętności konstrukcyjne naszych studentek i studentów i wola zwycięstwa - nie mogło być więc inaczej!

Wyróżnienie w konkursie Perspektywy Medycyny

Dotarła do nas wspaniała wiadomość - w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”, w kategorii Telemedycyna, usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał zespół naukowców i studentów z naszego Wydziału.

Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje

Koła naukowe działające przy Wydziale MEiL z dofinansowaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje. 

Piątek z pracodawcą: Avio Aero

Zachęcamy do rejestracji i udziału w jednym z ostatnich już w tym roku akademickim spotkań z cyklu "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Avio Aero

International Symposium on Electric Aircraft and Autonomous Systems

5-7 lipca 2023 r.

Stypendium Justyny Moniuszko

O przyznanie stypendium naukowego mogą ubiegać się studenci studiów magisterskich wydziału MEiL PW na zasadzie konkursu. Stypendium jest przyznawane na okres 3 semestrów.

Złoty inżynier 2022

W 29. edycji plebiscytu Przegląd Techniczny - gazeta inżynierska, laureatem tytułu Złoty inżynier 2022 w kategorii Konstrukcje został Pan prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.

Konkurs Best Paper

Laureaci konkursu Best Paper ogłoszonego przez Politechnikę Warszawską.

System do monitorowania czynności życiowych niemowlaka podczas snu bazujący na sieci neuronowej

Z radością informujemy, że wynalazek zgłoszony przez zespół z naszego Wydziału do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej został nagrodzony w konkursie Student-Wynalazca organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską.

Satelita, który nie śmieci

Wywiad ze studentami SKA w Polskim Radiu.

Biomechanics of Abdominal Aortic Aneurysms

Wykład prof. Karola Millera, 9 stycznia 2023, godz. 14:15, sala A2.

Doktorant z grantem Preludium 21

Aliaksandr Martsinchyk, doktorant prof. dr hab. inż. Jarosława Milewskiego został laureatem konkursu Preludium 21 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Medale jubileuszowe z okazji 60-lecia Wydziału

W dniu 13 grudnia 2022 r., na ostatniej w tym roku kalendarzowym Radzie Wydziału, Dziekan wraz z gronem prodziekanów wręczyli medale jubileuszowe z okazji 60-lecia naszego Wydziału.

Złota Kreda

Jak co roku, studenci wybrali najlepszych nauczycieli akademickich przyznając im najważniejsze studenckie odznaczenie - Złotą Kredę.

OPUS 23

Nasi naukowcy wśród 266 laureatów konkursu OPUS 23 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Porozumienie o współpracy z Łukasiewicz - PIAP

Dziekan podpisał porozumienie o współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP, reprezentowanym przez Dyrektora PIAP - dr. hab. inż. Piotra Szynkarczyka.

Piątek z pracodawcą: PZL-Świdnik

Wszystkich pasjonatów lotnictwa, ale nie tylko, zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z firmą PZL-Świdnik, które odbędzie się 16 grudnia 2022 od 14:15 w sali TC B1 Instytutu Techniki Cieplnej.