Ogłoszenia wydziałowe

Wykłady na temat budowy elektrowni jądrowych

W dniach 27 listopada – 1 grudnia wspólnie z ekspertami firmy Framatome organizujemy w Instytucie Techniki Cieplnej cykl wykładów na temat budowy elektrowni jądrowych z zainstalowanymi reaktorami EPR.

Porozumienie o współpracy z Airbus Poland

W dniu 16 listopada 2023 r. Dziekan Wydziału MEiL, w obecności społeczności studentów i pracowników Wydziału, podpisał porozumienie o współpracy z firmą Airbus Poland.

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla naszych pracowników

W dniu 15 listopada 2023 r. podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej, Jego Magnificencja prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył nagrody i wyróżnienia pracownikom Uczelni.

Nagroda Złotej lotki oraz Złoty Medal Aeroklubu Polskiego

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 zaprezentowaliśmy kilka nagród, które otrzymaliśmy w ostatnich kilku miesiącach.

Sukces studenta Filipa Hahsa na międzynarodowej konferencji

Osiągnięcia pracowników i studentów Wydziału cieszą nas najbardziej, dlatego z nieukrywaną radością przyjęliśmy informację kolejnym sukcesie naszego studenta.

World’s TOP 2% Scientists 2022

Dwoje naszych naukowców - prof. dr hab. inż. Dorota Chwieduk oraz dr hab. inż. Jan Kindracki, prof. PW, na zdjęciu znaleźli się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Zakończona misja TOTORO Studenckiego Koła Astronautycznego

Nasi studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego po 30 miesiącach ciągłej pracy, we wrześniu tego roku wyjechali za koło podbiegunowe północne do Esrange Space Center, gdzie się odbyło wynoszenie do stratosfery ich projektu TOTORO to Space.

Druga edycji konkursu o nagrodę za najlepszą pracę inżynierską

W dniu 3 października 2023 r. ogłaszamy drugą edycję konkursu mającego na celu promowanie wyróżniających się prac inżynierskich z zakresu działalności firmy GE Power Sp. z o.o.

Ś.P. dr inż. Jerzy Majewski

Z głębokim żalem i poczuciem bolesnej straty zawiadamiamy, że w dniu 29 września 2023 roku odszedł od nas nasz Kolega i Przyjaciel dr inż. Jerzy Majewski.

Wspomnienie o doktorze Jerzym Gąsiorowskim

Wspomnienie o doktorze Jerzym Gąsiorowskim

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 września 2023 roku w wieku 85 lat zmarł dr inż. Jerzy Gąsiorowski - absolwent naszego Wydziału, pracownik naukowy Instytutu Techniki Cieplnej.

Wyniku konkursu na pracę inżynierską

W pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę inżynierską z zakresu działalności GE Power Sp. z o.o., Engineering Innovation Center obronioną na naszym Wydziale, komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: inż. Michała Milczarskiego oraz inż. Dominika Santarka.

Ś.P. Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Ś.P. Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 sierpnia 2023 roku zmarł Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.

Women's Energy in Transition - Polish Edition

Women's Energy in Transition - Polish Edition

Zapraszamy do udziału w II edycji programu Women's Energy in Transition - Polish Edition, dla studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, w którym nagradzane są najlepsze prace dyplomowe dotyczące zagadnienia transformacji energetycznej.

Delegacja firmy Boeing

12 lipca gościliśmy na Wydziale ośmioosobową delegację firmy Boeing, na czele z wiceprezydentem koncernu Panem Stevem Chisholmem.

MEiL kolejny rok na podium w rankingu kierunków studiów miesięcznika Perspektywy

MEiL kolejny rok na podium w rankingu kierunków studiów miesięcznika Perspektywy

Wyniki najnowszego rankingu kierunków technicznych, które prowadzone są na naszym Wydziale.

Studia podyplomowe na Wydziale MEiL

Studia podyplomowe na Wydziale MEiL

Już pod koniec tego roku rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na naszym Wydziale - niektóre organizujemy od wielu lat, inne powróciły z nową ciekawszą ofertą. Zapisy już trwają!

NCN Sonata - Czułość Motyla

W ostatniej turze grantów NCN Sonata, do finansowania skierowany został projekt dr Łukasza Łaniewskiego-Wołłk, pod tytułem Czułość Motyla.

Budowa symulatora Boeing B737 MAX stała się faktem

Informujemy, że w ubiegłym tygodniu Dziekan Wydziału, w obecności przedstawicieli firmy Boeing podpisał z wykonawcą - firmą 4FLY Sp. z o.o. (SimON Solution) umowę na budowę symulatora samolotu Boeing B737 MAX.

GE Power - konkurs na pracę inżynierską

Z radością komunikujemy nową na naszym Wydziale inicjatywę, którą podjęliśmy dzięki współpracy z firmą GE Power.

Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

W dniach 15-18 maja br. odbyła się XI. Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej, której współorganizatorem był nasz wydział.