Ogłoszenia wydziałowe

MEiL na targach MSPO 2021

MEL zaprezentował samoloty bezzałogowe i silniki rakietowe. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Wyniki konkursu Best Paper

Wśród 44 nagrodzonych publikacji w konkursie Best Paper, znalazło się aż 10 opublikowanych z udziałem pracowników i doktorantów naszego Wydziału.

Wyróżnienie na targach INTARG 2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki nagrodziło nas na targach wynalazczości i innowacyjności INTARG 2021. Nagrodę przyznano za rozwiązania technologiczne systemów stabilizacji trajektorii wirującego pocisku rakietowego przedstawione w 2020 r.

Obóz przelotowy "Przasnyskie Obloty"

Koło Naukowe Lotników Politechniki Warszawskiej w dniach 24 - 31.07 2021 organizuje na lotnisku w Przasnyszu obóz przelotowy w formie zawodów.

Stypendia dla trzech wybitnych młodych naukowców Wydziału

W dniu 23 czerwca 2021 r. Minister Edukacji i Nauki wręczył nagrody wybitnym polskim naukowcom.

Nasze kierunki studiów zwyciężają w rankingu Perspektyw 2021

W tegorocznej edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw 2021 dwa prowadzone na naszym Wydziale kierunki: Energetyka oraz Lotnictwo i Kosmonautyka znalazły się na I. miejscu klasyfikacji kierunków technicznych.

Plebiscyt Złotej Kredy

Jak co roku przeprowadzamy plebiscyt Złotej Kredy. Nadszedł czas, aby wybrać najlepszych prowadzących na naszym Wydziale.

Postęp prac budowy laboratorium OBLot w Przasnyszu

Cieszymy się, że możemy podzielić się dobrą informacją - prace budowlane laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych na terenie lądowiska Politechniki Warszawskiej w Sierakowie przebiegają zgodnie z planem.

Nagrody Dziekana dla Studentów

W dniu 9.06.2021 odbyła się uroczystość rozdania dyplomów nagrodzonym i wyróżnionym przez Dziekana studentom za semestr zimowy 2020.

Piątki z pracodawcą - BCG Platinion

11 czerwca 2021 r. odbędzie się dziewiąte i ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy BCG Platinion.

Trzech naukowców MEiL z dofinansowaniem NCN

W ramach ogłoszonego we wrześniu 2020 r. konkursu SONATA 16, do finansowania skierowano 3 projekty z naszego Wydziału.

Konkurs na Granty 2021 Rady Naukowej Dyscypliny IŚGiE PW od 1.06.2021

Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Środowiska Górnictwo i Energetyka (IŚGiE) PW podjęła uchwałę (obowiązującą od 1 czerwca br.) w sprawie ogłoszenia nowego konkursu dla pracowników PW, którzy zadeklarowali dyscyplinę IŚGiE.

Piątki z pracodawcą - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa

28 maja 2021 r. odbędzie się ósme spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy przedstawicieli Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa:

Piątki z pracodawcą - Horus Energia Sp. z o.o.

21 maja 2021 r. odbędzie się siódme spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Horus Energia Sp. z o.o.

Granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej

Decyzją Rektora PW ogłoszono konkurs na granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej edycja 2021/2022. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” i przeprowadzany przez Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Praca w projekcie badawczym

W związku z realizacją projektów NCBiR w Zakładzie Silników Lotniczych poszukujemy studenta / studentki / doktoranta / doktorantki do pracy przy tych projektach.

Umowa o współpracy Wydziału i Baker Hughes Sp. z o.o.

13 maja 2021r. Dziekan Wydziału MEiL - prof. dr hab. inż. Janusz Frączek podpisał z Prezesem firmy Baker Hughes Poland Sp. z o.o. - Panem Karolem Zakroczymskim porozumienie o współpracy.

Pierwszy doktorat wdrożeniowy na naszym Wydziale obroniony

22 kwietnia 2021 r. odbyła się obrona pierwszego doktoratu wdrożeniowego na naszym Wydziale, którego autorem jest mgr inż. Dawid Machalica. Pan Dawid Machalica na co dzień pracuje w General Electric Company Polska sp. z.o.o., a rozprawę napisał i obronił po 3 latach i 7 miesiącach od rozpoczęcia doktoratu.

26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Piątki z pracodawcą - Instytut Energetyki

14 maja 2021 r. odbędzie się szóste spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy dr. hab. inż. Jakuba Kupeckiego, prof. IEn. - Kierownika Centrum Technologii Wodorowych (CTH2) i Zakładu Wysokotemperaturowych Procesów Elektrochemicznych, Instytutu Energetyki.