Studentka Aliaksandra Shmyk tegoroczną laureatką konkursu Perspektyw Interstudent 2021

Nagroda Specjalna została przyznana za popularyzację nauki i techniki wśród młodzieży.

Interstudent to konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce – w tym roku przypada jego XI edycja.

Aliaksandra Shmyk pochodzi z Białorusi i już podczas nauki w Liceum przy Białoruskim Państwowym Uniwersytecie w Mińsku reprezentowała swój kraj na międzynarodowych konkursach z fizyki; obecnie jest studentką 6. semestru kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Aliaksandra Shmyk

Fotografia: Biuro Promocji i Informacji PW.

Aktywnie działa w Studenckim Kole Astronautycznym, reprezentując Wydział i Uczelnię na międzynarodowych konkursach i konferencjach.

Poza działalnością naukową, Aliaksandra Shmyk bierze udział w wydarzeniach ogólnouczelnianych i pozauczelnianych - jest jedną z organizatorek Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków 2019; ponadto służy wsparciem nowo przyjętym studentom zagranicznym i współpracuje z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Gratulujemy sukcesu!

Informacja o konkursie znajduje się na: http://studyinpoland.pl/interstudent/2021/