Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej

Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej zrzesza pasjonatów szeroko pojętej energetyki oraz nowoczesnych technologii inspirując ich do działania i poszerzania swoich horyzontów. Członkowie Koła dążą do zrewolucjonizowania przemysłu energetycznego w Polsce podejmując przy tym temat wyzwań związanych z transformacją energetyczną, ochroną środowiska oraz problemami współczesnej techniki. Zdobywają cenne doświadczenie m.in. prowadząc projekty naukowo-badawcze oraz biorąc udział w zawodach projektowych czy hackathonach.

Studenci zaangażowani w działalność Koła mogą rozwijać się w wielu dziedzinach, w szczególności w elektrotechnice, energetyce cieplnej, mechanice, elektronice a także doskonalą się w zarządzaniu projektami oraz ćwiczą umiejętności miękkie, co udowadniają posiadając na koncie wiele publikacji w czasopismach naukowych oraz branżowych.

Nasi Członkowie są również odpowiedzialni za organizację serii otwartych spotkań (bardzo często dostępnych również w formie hybrydowej przez Internet) z ekspertami z branży energetycznej, a także z dziedzin ekonomii, prawa energetycznego czy dyplomacji. Wśród prelegentów mieliśmy okazję gościć m.in. reprezentację Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Urzędu Regulacji Energetyki, a także Ambasadora Norwegii.

Naszą dumą jest także organizowana cyklicznie (czasowo przerwana przez pandemię) Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków (w skrócie OKME). Zrzesza ona najambitniejszych studentów branży elektroenergetyki i energetyki cieplnej w jednym miejscu, gdzie mogą przedstawić swój punkt widzenia na kierunki rozwoju energetyki w Polsce w postaci prezentacji napisanych przez nich artykułów naukowych.

Staramy się zarazić innych naszą pasją do energetyki i ochrony środowiska. Edukujemy w obszarze zrównoważonej energetyki zarówno dorosłych jak i uczniów. Każdego roku uczestniczymy w piknikach naukowych takich jak Piknik Centrum Nauki Kopernik oraz targach kół naukowych prezentując nasze inicjatywy.

Zarząd KNE w kadencji 2023/2024:

  1. Hanna Sądej – prezes KNE
  2. Jakub Kapel – wiceprezes KNE oraz Członek Zarządu do spraw personalnych
  3. Jakub Jastrzębski – Członek Zarządu do spraw projektowych
  4. Jan Paczucha – Członek Zarządu do spraw promocji oraz skarbnik

e-mail: kn.energetykow@pw.edu.pl
facebook: www.facebook.com/pg/KNE.PW
linkedin www.linkedin.com/company/12649782
strona: https://www.kne.pw.edu.pl

kne

Foto: przekazane przez KNE PW