Wiadomości z kół

Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje (4. edycja)

W czwartej edycji programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nasze koła naukowe otrzymały finansowanie 9 innowacyjnych projektów studenckich.

WPROST o polskiej nauce

Dwa koła naukowe działające przy naszym wydziale – SAE AeroDesign oraz Studenckie Koło Astronautyczne  zawitały na łamach grudniowego wydania „WPROST o polskiej nauce".

Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje (3. edycja)

Sukcesy studenckich kół naukowych działających przy Wydziale MEiL w 3. edycji konkursu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje.

Najlepsi z Najlepszych! 4.0

Nowe projekty z inicjatywy Najlepsi z Najlepszych 4.0. (3. edycja) dla kół naukowych działających przy naszym Wydziale.

Koła naukowe MEiL z sukcesami w konkursie "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje"

W konkursie "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" ogłoszonym przez Ministra Edukacji i Nauki, 3 koła naukowe działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa uzyskały dofinansowanie 4 projektów łącznej wartości ponad 270 000 zł.

8 projektów finansowanych z inicjatywy „Najlepsi z Najlepszych! 4.0.” przyznanych naszym kołom naukowym

W rozstrzygniętym w dniu 18.06.2021 konkursie pn. „Najlepsi z Najlepszych! 4.0.” sześć naszych kół naukowych otrzyma dofinansowanie 8 projektów w łącznej wysokości ponad 1 320 000 zł. Przyznane nam dofinansowanie stanowi ponad 17% całego budżetu konkursu. Do realizacji skierowano 82 wnioski z 25 szkół wyższych; Politechnika Warszawska obok Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jest największym beneficjentem tegorocznej edycji konkursu.

Koła naukowe MEiL z sukcesami w konkursie "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje"

W konkursie "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" ogłoszonym przez Ministra Edukacji i Nauki, 5 kół naukowych działających przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa uzyskało dofinansowanie 8 projektów łącznej wartości ponad 340 000 zł.

Dofinansowanie projektów kół naukowych w ramach Dużej Puli na projekty naukowe

Na 8 wybranych do dofinansowania projektów, 4 pochodzą z kół naukowych zrzeszonych wokół naszego wydziału:

Sukcesy naszych Kół naukowych w konkursie konstrukcji studenckich KOKOS 2021

Tegoroczna edycja konkursu KOKOS zakończyła się sukcesami kół naukowych działających przy naszym Wydziale.

Czworo studentów Wydziału ze stypendiami Ministra Edukacji i Nauki

Wśród 362 laureatów stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2020/2021 znalazło się 4 studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Deorbitacja PW-Sat2

PW-Sat2 to drugi satelita skonstruowany przez studentów Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Zespół pojazdu autonomicznego Selfie z Koła Naukowego Robotyków na podium

Na finiszu projektu „Rozwój pojazdów przyszłości - samochodu autonomicznego w skali 1:10 oraz łazika marsjańskiego. Udział studentów w międzynarodowych zawodach robotycznych oraz konferencjach naukowych” zespół Koła Naukowego Robotyków wziął udział w międzynarodowych zawodach Carolo-Cup, na których zajął 1. miejsce w kategorii Basic.

Konstrukcja kompozytowej struktury samonośnej do bolidu wyścigowego KN WUT Racing

Nadwozie samonośne (fr. monocoque) powinno w pierwszej kolejności przywodzić na myśl Formułę 1. Ta konstrukcja jest wykorzystywana przy budowie bolidów już blisko 60 lat. Przyczyną tak dużego sukcesu jest przede wszystkim większa sztywność skrętna i mniejsza masa w porównaniu do stosowanych wcześniej stalowych ram przestrzennych. Te cechy odpowiadają za popularność konstrukcji monocoque również w innych dziedzinach motorsportu, z których Formuła Student nie jest wyjątkiem.

Zespół Selfie z Koła Naukowego Robotyków wraca z zawodów Carolo-Cup z miejscem na podium!

Zespół Selfie ponownie świetnie zaprezentował się na zawodach samochodów autonomicznych małej skali. Studenci z Koła Naukowego Robotyków KNR przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, w dniach 10 i 11 lutego 2020, wystąpili na zawodach Carolo-Cup 2020 w Braunschweig w Niemczech. Jest to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu zespołu Selfie, które corocznie odbywa się w ojczyźnie motoryzacji.

Przygotowania do zawodów SAE Aero Design WEST 2020

SAE AeroDesign istnieje na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa już 29 lat. Od 1991 roku bierzemy udział w konkursie samolotów bezzałogowych Aero Design organizowanym przez SAE. Jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych drużyn tych zawodów. Czemu właśnie bezzałogowce? Nasze koło jest zbiorem pasjonatów lotnictwa, modelarstwa, elektroniki a teraz nawet programowania. Budowa bezzałogowców potrzebuje osób z każdej z tych dziedzin. Dlatego każdy z nas znajduje tu coś dla siebie.

Konkursu Wiedzy o Energetyce PW

26 listopada na Wydziale MEiL odbył się etap finałowy Konkursu Wiedzy o Energetyce PW. Brało w nim udział 23 uczniów techników z całej Polski, którzy zostali wyłonieni spośród 136 uczestników którzy wzięli udział w eliminacjach. 3 osoby zdobyły tytuł laureata, który upoważnia ich do przyjęcia na studia na kierunku energetyka.

Trzy nagrody robota Melson na zawodach RoboChallenge w Rumunii

W dniach 1.11-3.11.2019 r odbyły się zawody International Robotic Competition RoboChallenge 2019 w Rumunii. W zawodach wziął udział robot Melson, czyli robot humanoidalny Koła Naukowego Robotyków KNR działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Zajął 1. miejsce w kategorii Humanoid Robot, 2. miejsce w kategorii Humanoid Sumo oraz został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii Freestyle Showcase.

KNL na Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania

Na początku czerwca już po raz 13. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania, organizowane przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej. Zawody odbywały się w systemie pucharowym: eliminacje, runda półfinałowa oraz finałowa. 

Melavio wraca z Droniady z główną nagrodą!

Koło Naukowe Awioniki Melavio wzięło udział w 3 dniowych Droniadowych zmaganiach na lotnisku w Katowicach. Studeni wrócili z zawodów z główną nagrodą!

Sukces KNR na Bałtyckich Bitwach Robotów

Zawodnicy z Koła Naukowego Robotyków jak co roku wzięli udział w Bałtyckich Bitwach Robotów 2019 w Gdańsku. Tym razem znad morza przywieźli do Warszawy cztery nagrody.