Koło Naukowe Robotyków

Koło Naukowe Robotyków KNR skupia w swoich szeregach pasjonatów robotyki, którzy rozwijają swoją wiedzę i umiejętności w jej kierunku. Działalność członków Koła nie ogranicza się tylko do jednej dziedziny robotyki - członkowie są zaangażowani w projekty dotyczące robotyki mobilnej, wizji autonomicznej, robotów kroczących i humanoidalnych, manipulatorów, druku 3D, animatroniki i biorobotyki oraz wielu innych. W każdym z projektów członkowie mogą realizować się zarówno w mechanice, jak i elektronice czy programowaniu.

Studenci z Koła często uczestniczą w zawodach robotycznych, na których zdobyli w sumie dziesiątki nagród. Sukcesy odnoszą nie tylko w zawodach krajowych, ale również w tych międzynarodowych.

Koło bierze też czynny udział w konferencjach oraz kursach, a także chętnie prowadzi warsztaty dla młodzieży szkolnej poszerzające ich wiedzę z robotyki.

Jednymi z większych zrealizowanych (lecz wciąż rozwijanych) projektów są m.in. łazik marsjański na zawody University Rover Challenge w USA czy samochód autonomiczny w skali 1:10 na zawody Carolo-Cup w Niemczech.