Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów

Jesteśmy Studenckim Kołem Aerodynamiki Pojazdów. Działamy od 2005 roku przy Wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej. Oprócz konstruowania pojazdów przyszłości, nasi członkowie w ramach działalności koła piszą prace dyplomowe, prowadzą własne badania, które później prezentują na międzynarodowych konferencjach oraz realizują granty naukowe. Naszym celem jest poszerzanie wiedzy oraz zdobywanie praktycznego doświadczenia, dobrze się przy tym bawiąc. Członkami koła są Studenci z różnych wydziałów, a łączy nas pasja do motoryzacji, zainteresowanie mechaniką, aerodynamiką i projektowaniem.

Każdy lubi poczuć dreszczyk emocji, prawda? My też, dlatego chcemy się ścigać w zawodach MotoStudent Electric.

Nasz obecny projekt Perun 2.0 to druga generacji wyścigowego motocykla elektrycznego. Do budowy naszych pojazdów wykorzystujemy kompozyt węglowy, który sami laminujemy, dbając przy tym dosłownie o każdy szczegół. Motocykl napędzany będzie silnikiem elektrycznym o mocy 48 kW, a jego szacowana maksymalna prędkość to aż 200 km/h!

Dotychczas braliśmy wielokrotnie udział w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon. Celem zawodów jest przejechanie zadanego dystansu, zużywając jak najmniej paliwa.

Skonstruowane przez nas pojazdy:

  • Kropelka 1.0 – pokonała w rekordowym przejeździe 659 km (dystans Rzeszów-Gdańsk) na zaledwie 1 litrze paliwa
  • Kropelka 2.0 – otrzymała nagrodę specjalną dla najbezpieczniejszego prototypu
  • PAKS – pojazd klasy Urban, który osiągnął zwycięski wynik 376,46 km (dystans Warszawa-Gdynia) na 1 litrze paliwa
  • Orion – przejeżdża aż 200 km na 1 litrze paliwa

SKAP to przede wszystkim ogromne możliwości rozwoju, zdobycia ciekawych doświadczeń i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nasi członkowie mają okazję rozwijać się w kierunkach takich jak: aerodynamika, technologia kompozytów, elektronika i elektryka, mechanika, projektowanie 3D, analizy CFD, a także marketing i PR.