Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum

Z inicjatywy Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), w dniach od 23 do 25 kwietnia 2024 r. w Seulu odbyło się Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum. Częścią zaproszonej polskiej delegacji, która liczyła 6 naukowców specjalizujących się w efektywności energetycznej oraz reprezentacji NCBiR, był dr hab. inż. Piotra Łapka, prof. uczelni z naszego Wydziału.

W ramach spotkania odbyło się seminarium, którego koordynatorem merytorycznym był prof. Piotr Łapka oraz sesja match-makingowa. Podczas wydarzenia strony zaprezentowały swoją działalność badawczą oraz wymieniły pomysły na dalszą współpracę naukowo-badawczą. Koreańscy gospodarze zorganizowali także wizyty w KRAAC oraz w fabryce LG. Wizyta w KRAAC pozwoliła zapoznać się z koreańskimi standardami certyfikacji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, natomiast wizyta w fabryce LG umożliwiła poznanie najnowszych technologii w produkcji agregatów chłodniczych.

Wizyta polskiej reprezentacji w Korei poprzedza ogłoszenie drugiego wspólnego Polsko-Koreańskiego konkursu na projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie efektywności energetycznej (Energy Efficiency), którego uruchomienie zaplanowane jest na 27 maja 2024 r.

s1

Dr hab. inż. Piotr Łapka, prof. uczelni - trzeci od prawej
Źródło: https://www.gov.pl/web/ncbr/wizyta-polskiej-delegacji-w-seulu

s2

Dr hab. inż. Piotr Łapka, prof. uczelni – czwarty od lewej w drugim rzędzie
Źródło: https://www.gov.pl/web/ncbr/wizyta-polskiej-delegacji-w-seulu

s3

Dr hab. inż. Piotr Łapka, prof. uczelni – pierwszy od okna
Źródło: https://www.gov.pl/web/ncbr/wizyta-polskiej-delegacji-w-seulu