Nagroda Złotej lotki oraz Złoty Medal Aeroklubu Polskiego

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 zaprezentowaliśmy kilka nagród, które otrzymaliśmy w ostatnich kilku miesiącach.

Jedną z nich jest Złoty Medal Aeroklubu Polskiego, który został przyznany Wydziałowi przez Warszawski Klub Seniorów Lotnictwa za „szczególnie wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz lotnictwa. Potwierdzeniem tego jest właśnie plejada wspaniałych absolwentów wywodząca się z Politechniki Warszawskiej, którzy od lat efektywnie w kraju jak i zagranicą działają twórczo i bardzo owocnie na rzecz lotnictwa”.

Drugim równie ważnym dla nas wyróżnieniem jest Złotka Lotka - nagroda istniejącego od ponad 35 lat, Klubu Lotników „Loteczka".

Kapituła nagrody Złota Lotka doceniła działania Wydziału w obszarze kształcenia wybitnych naukowców i managerów lotniczych.

Nieodłączną częścią corocznych uroczystości wręczenia Złotych Lotek jest posadzenie drzewka w Alei Kosmonautów we Wrocławiu.

W imieniu Wydziału dąb zasadził Dziekan prof. Janusz Frączek.

_DSC1916