Nowi doktorzy habilitowani

Z przyjemnością informujemy, że grono akademickie naszego Wydziału w maju i czerwcu powiększyło się o dwóch nowych doktorów habilitowanych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Dr hab. inż. Łukasz Szabłowski (na zdjęciu od prawej) jest zatrudniony na naszym Wydziale od 2014 roku. Specjalizuje się w tematyce magazynowania energii, ogniw paliwowych oraz wytwarzania wodoru. Posiada dorobek naukowy obejmujący około 80 publikacji naukowych, brał udział w około 20 projektach naukowych (w 4 jako kierownik) oraz w 4 pracach badawczych na zlecenie przemysłu (w jednej jako kierownik).

Doktor Szabłowski jest również aktywnie zaangażowany we współpracę międzynarodową - odbył 5 staży zagranicznych: w San Diego State University (USA), National Technical University of Athens (Grecja), National Cheng Kung University (Tajwan), Fraunhofer Institute for Ceramic Technologies and Systems IKTS (Niemcy), University of Aveiro (Portugalia). Jest redaktorem w czasopismach naukowych: Journal of Energy Resources Technology wydawanym przez ASME oraz Journal of Power Technologies wydawanym przez Instytut Techniki Cieplnej. 

Dr hab. inż. Arkadiusz Szczęśniak specjalizuje się w technologiach wodorowych, zwłaszcza w ko-elektrolizerach MCE do syntezy paliw sztucznych. Jego zainteresowania naukowe obejmują tworzenie modeli symulacyjnych układów energetycznych, z naciskiem na wykorzystanie programów Aspen Hysys i Ebsilon.

Dorobek dr. hab. inż. Arkadiusza Szczęśniaka został doceniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które wyróżniło go grantem w konkursie LIDER XIII, skierowanym do młodych wybitnych naukowców.

Arkadiusz Szczęśniak aktywnie współpracuje z ośrodkami naukowymi na całym świecie, zdobywając doświadczenie w Korei Południowej, Włoszech oraz na Tajwanie.

Obaj Panowie są laureatami stypendium dla Młodych Naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ich karierze naukowej.

20240701_110946