Sukces studenta Filipa Hahsa na międzynarodowej konferencji

Osiągnięcia pracowników i studentów Wydziału cieszą nas najbardziej, dlatego z nieukrywaną radością przyjęliśmy informację kolejnym sukcesie naszego studenta.

W dniach 23-25 października br. Filip Hahs - student 7. semestru kierunku Lotnictwo i kosmonautyka specjalności Automatyka i systemy lotnicze uczestniczył w międzynarodowej konferencji 4th SU2 podczas której wygrał konkurs na najlepszą prezentację!

Konferencja społeczności SU2 to międzynarodowa konferencja użytkowników oraz developerów opensource'owego oprogramowania SU2, służącego do obliczeń numerycznych z zakresu szeroko pojętej mechaniki płynów. Wśród uczestników wydarzenia byli obecni przedstawiciele przemysłu jak i ważnych europejskich uczelni technicznych takich jak: Politechnika Mediolańska (Politecnico di Milano), TU Delft, RPTU Kaiserslautern. Sukces Filipa jest tym większy, że był jedynym studentem studiów inżynierskich, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konferencji!

Zwycięska prezentacja Filipa Hahsa pt. „PyWrapper workflows for nonstandard applications” poświęcona była zastosowaniu jednego z komponentów oprogramowania SU2 do precyzyjnej kontroli nad solverem.

Więcej na temat konferencji znajduje się na: https://su2foundation.org/su2conference2023/