Wydział MEiL na Pikniku naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W dniu 15 czerwca odbyła się 27. edycja Pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – jak co roku Wydział wziął w nim udział jako wystawca.

Konstrukcje powstające w kołach naukowych działających przy Wydziale prezentowane były na stoisku Politechniki Warszawskiej w Strefie Przyszłości oraz w wydzielonym stoisku Wydziału w Strefie Rodzinnej.

Dzięki aktywnemu udziałowi studentów z kół naukowych, uczestnicy mieli okazję obejrzeć w ruchu między innymi łaziki marsjańskie, roboty kroczące, a także poznać zasadę działania studenckich rakiet, samolotów udźwigowych oraz elektrycznego motocykla Perun.

Tradycyjnie dziękujemy Fundacji Smyki na Start za uatrakcyjnienie stoiska wydziałowego o warsztaty z budowania modeli szybowca PW-5 Smyk, który przyciągnął rzesze młodych konstruktorów, o czym świadczy aż 700 zbudowanych modeli!.

Cieszymy się, że atrakcje przez nas przygotowane spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników pikniku, którym bardzo dziękujemy za obecność.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. To coroczne święto popularyzatorów nauki, którego celem jest stworzenie otwartej, ogólnopolskiej przestrzeni, ułatwiającej komunikację środowiska naukowego z odbiorcami poprzez wspólne, swobodne eksperymentowanie i doświadczanie.

Do zobaczenia w ostatni tydzień września na Festiwalu Nauki oraz oczywiście za rok na Pikniku Naukowym!

20240615_155055-COLLAGE
20240615_155250-COLLAGE
20240615_155251-COLLAGE