Wykłady na temat budowy elektrowni jądrowych

W dniach 27 listopada – 1 grudnia wspólnie z ekspertami firmy Framatome organizujemy w Instytucie Techniki Cieplnej cykl wykładów na temat budowy elektrowni jądrowych z zainstalowanymi reaktorami EPR.

Obecnie tego typu 3 jednostki pracują w Chinach i Finlandii. W budowie są kolejne 3 we Francji i Wielkiej Brytanii, a dalszych 8 reaktorów jest planowane do budowy w tych krajach.

Bieżąca edycja wykładów cieszy się rekordowym zainteresowaniem zarówno wśród studentów Politechnika Warszawska, jak i naukowców oraz ekspertów z jednostek zewnętrznych (Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Państwowa Agencja Atomistyki).

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Dziekan Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej w obecności Pana Thierry Deschaux – Dyrektora Zarządzającego EDF Poland oraz Pana prof. dr hab. inż. Adama Kisiela – Pełnomocnika Rektora Politechniki Warszawskiej ds. energetyki jądrowej. W imieniu Prezydenta Framatome uczestników powitał Pan dr inż. Romuald Jurkowski (absolwent Wydziału MEiL) odpowiedzialny z ramienia koncernu za kontakty z polskimi uczelniami.

Prelegentami są wybitni specjaliści praktycy z Framatome: Philippe Naro, Klaus Schnittker, Arnaud Caillaux, Matthieu Taglione, Xavier Bruere, Violaine Chalon‐Roux, Romuald Jurkowski.

Dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia na wykłady!

20231127_120737