Ogłoszenia wydziałowe

Drzwi Otwarte

Dziękujemy, że zdecydowaliście się spędzić Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej właśnie z nami.

Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

W dniach 15-18 maja br. odbyła się XI. Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej, której współorganizatorem był nasz wydział.

Studencki Nobel

Wśród tegorocznych finalistek konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki techniczne jest inż. Julia Wilk - studentka studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka na naszym Wydziale.

Noc Muzeów na Wydziale MEiL

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów pokazaliśmy Wam naszą kolekcję silników odrzutowych i spalinowych, a koła naukowe: SAE AeroDesign Warszawa, Studenckie Koło Astronautyczne oraz Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej zaprezentowały projekty studenckie.

Piątek z pracodawcą

[UWAGA: SPOTKANIE ODWOŁANE] Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Piątek z pracodawcą", na którym gościć będziemy firmę Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal

Wyjazdy studyjne w obszarze energetyki jądrowej.

W kwietniu, na zaproszenie francuskiej firmy Framatome oraz koreańskiej uczelni Kings - Kepco International Nuclear Graduate School, delegacja naszych pracowników wzięła udział w 2 wyjazdach studyjnych związanych z kształceniem oraz badaniami naukowymi w obszarze energetyki jądrowej.

EPR Steam Generator

Cykl wykładów z wytwornic pary prowadzony przez ekspertów z Framatome.

XI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

Głównym celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej na temat energetyki jądrowej i stosowanych technologii w przemyśle jądrowym.

AeroDay

Wielkimi krokami nadchodzi jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - AeroDay na Wydziale MEiL 2023.

Drzwi Otwarte 2023

Już 20 maja (w sobotę) po raz kolejny otwieramy nasze wydziałowe drzwi.

"Piątek z pracodawcą" wyjątkowo w środę - Airbus Helicopters Polska

Zapraszamy Was na spotkanie z przedstawicielami firmy Airbus Helicopters Polska, podczas którego dowiecie się czym dokładnie zajmuje się Airbus Helicopters Polska, a także będziecie mieć okazję wziąć udział w wykładzie Pana Tomasza Krysińskiego - Vice President Research and Innovation at Airbus Helicopters pt. "The future of rotorcraft".

Fenomenalne SAE AeroDesign Warszawa i tym razem na podium!

Teksańska pogoda, świetne umiejętności konstrukcyjne naszych studentek i studentów i wola zwycięstwa - nie mogło być więc inaczej!

Wyróżnienie w konkursie Perspektywy Medycyny

Dotarła do nas wspaniała wiadomość - w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”, w kategorii Telemedycyna, usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał zespół naukowców i studentów z naszego Wydziału.

Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje

Koła naukowe działające przy Wydziale MEiL z dofinansowaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje. 

Piątek z pracodawcą: Avio Aero

Zachęcamy do rejestracji i udziału w jednym z ostatnich już w tym roku akademickim spotkań z cyklu "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Avio Aero

International Symposium on Electric Aircraft and Autonomous Systems

5-7 lipca 2023 r.

Stypendium Justyny Moniuszko

O przyznanie stypendium naukowego mogą ubiegać się studenci studiów magisterskich wydziału MEiL PW na zasadzie konkursu. Stypendium jest przyznawane na okres 3 semestrów.

Złoty inżynier 2022

W 29. edycji plebiscytu Przegląd Techniczny - gazeta inżynierska, laureatem tytułu Złoty inżynier 2022 w kategorii Konstrukcje został Pan prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.

Konkurs Best Paper

Laureaci konkursu Best Paper ogłoszonego przez Politechnikę Warszawską.

System do monitorowania czynności życiowych niemowlaka podczas snu bazujący na sieci neuronowej

Z radością informujemy, że wynalazek zgłoszony przez zespół z naszego Wydziału do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej został nagrodzony w konkursie Student-Wynalazca organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską.